Polievky na kyslo patria na Slovensku bez debaty medzi tie najpopulárnejšie. Skvelá chuť kyslej smotany, ako najčastejšej prísady, im dáva nezameniteľnú chuť. Dali sme dokopy najlepšie overené recepty, ako si tieto polievky doma pripraviť.

Polievky na kyslo

Kyslé polievky nesmú chýbať v nijakom vážnom výbere tých najpopulárnejších polievok na Slovensku. Pravidelne sú zastúpené nielen v obedových menu v reštauráciách, ale rovnako aj pri obedoch doma. Jednoducho bez nich by sme neboli tým správným polievkovým národom.

Pripravte si s nami napríklad nekonečne chutnú staročeskú kulajdu. Fantastická chuť z kuchyne našich západných susedov rozhodne nemôže v tomto výbere chýbať.

Najlepšie polievky na kyslo

Rovnako nesmú chýbať ani tradičné fazuľová na kyslo a zemiaková na kyslo. A okrem obľúbenej českej polievky v tomto výbere určite nesmie chýbať ani najtradičnejšia slovenská polievka, ktorou je rozhodne demikát.

Vyskúšajte aj jeho skvelú bryndzovú chuť. Alebo máme pre vás recept na jednoduchú hokkaido polievkuVyskúšajte aj recept na šošovicovú polievku na kyslo. Tu sú zase recepty na husté krémové polievky. Tu je lúsková polievka na kyslo. A tu je klasická tekvicová polievka.