Je to jednoducho najlepší fantastický rýchly koláč. A ešte je aj rýchly. Jeho príprava nezvykne trvať dlhšie ako 15 minút. A chuť tohoto domáceho rýchleho koláča s ovocím je istota. Len ťažko nájdete niekoho, komu by nechutil. :)

Fantastický rýchly koláč

Času asi nikdy nie je úplne nazvyš. Tento koláč je taký fantasticky hodiaci sa na bežný víkendový deň. Asi by som ho úplne nepiekol na svadbu či nejakú oficiálnu oslavu, ale v nedeľu si ho dám vždy rád. Jednoducho jogurtový koláč s ovocím nesklame.

Kombinácia výbornej chute a jednoduchej prípravy musí osloviť každého. V chladničke vydrží bez problémov pár dní.

Napokon vyskúšajte si ho pripraviť doma sami. Múka, jogurt, vajcia, všetko ingrediencie, ktoré máte určite bežne doma. Je to určite lacný zákusok v tom dobrom zmysle slova. A stihnete ho upiecť ešte dnes.  Prípadne skúste palacinky.

Ingrediencie: 200g polohrubej múky, 500g bieleho jogurtu, 2 vajcia, 150g krupicového cukru, 1 prášok do pečiva, 1 vanilínový cukor, ssi 400g ovocia. Na drobenku: Krupicový cukor, polohrubá múka, studené na kocky nakrájané maslo

Postup: Zmiešame vajcia, jogurt, múku, cukor s práškom do pečiva a vanilínovým cukrom. Zmes má byť riedka, až tekutá. Cesto nalejte na plech a pridajte ovocie. Do misy, kde ste robili cesto, dajte ešte kúsky masla, cukor a múku a prstami alebo s dvoma vidličkami urobte drobenku, ktorou koláč posypete.  V sporáku zohriatom na 150-160 stupňov pečte asi 20 až 25 minút. V chladničke vydrží koláč aj týždeň, v mrazničke pár mesiacov. Celý recept nájdete tu.