Vyskúšajte babičkine recepty na Veľkú noc, ktoré sme bali dokopy na webe ženy v meste. Máme pre vás desiatky receptov z tradičnej slovenskej kuchyne.

Babičkine recepty na Veľkú noc

Veľká noc na Slovensku je veľmi dôležitým sviatkom, ktorý sa slávi v kruhu rodiny a priateľov. Tradične sa slávi počas Veľkonočného týždňa, ktorý začína Veľkým piatkom a končí Veľkonočnou nedeľou.

Jednou z tradičných aktivít počas Veľkej noci na Slovensku je farbenie vajec. Vajcia sa farbia rôznymi farbami a vzormi a sú potom použité na dekoráciu Veľkonočného stola. Na Slovensku je tiež zvykom maľovať vajíčka voskom, ktorý sa potom zohreje a vosk sa z vajíčka odstráni. V tomto mieste sa farbili vajíčka tradične cibuľovými šupkami.

Ďalšou veľkonočnou tradíciou na Slovensku je zdobenie korbáčov. Tie sú vyrobené z vŕbovej prútia a zdobia sa mašľami a farebnými stuhami. Mladí muži potom používajú korbáče na vyšibanie dievčat v deň Veľkej noci, čo by malo priniesť zdravie a plodnosť. Inšpirujte sa našimi receptami aj pri výbere čo na veľkonočný stôl. Alebo vyskúšajte aj naše recepty na čokoládové veľkonočné koláče.

Veľkonočné recepty od babičky

Tradičné jedlo na Veľkú noc na Slovensku zahŕňa veľkonočnú šunku, klobásy a koláče. Na Veľkonočnú nedeľu sa potom pečie špecialita zvaná mazanec, ktorá sa podáva so šunkou a vajcami.

Celkovo je Veľká noc na Slovensku tradičným sviatkom, ktorý je spojený s rodinnou atmosférou. Overené recepty na dokonalé veľkonočné jedlo tomu veľmi pomôžu. Vyberajte s nami tie najlepšie. Alebo skúste aj babičkine recepty na obed. Prípadne recepty na rolády na Veľkú noc.