Zozbierali sme top recepty zo zemiakov, aby ste ich už nabudúce nehľadali. Vyberte si z kuchyne portálu Ženy v meste tentoraz zemiakové recepty a pripravte si skvelý obed, alebo večeru.

Top recepty zo zemiakov

Najviac vlákniny majú zemiaky v šupke a tesne pod ňou, najlepšie teda je ich zjesť aj so šupkou. Preto ich musíme dobre očistiť a umyť. Zemiaky v šupke najlepšie uaríme pod pokrievkou v malom množstve vody a čo najkratšie, najlepšie ak ich ani nekrájame.

Tak si zachovajú najviac vitamínov a minerálov.

Ak sa predsalen rozhodnete ich šúpať a krájať, nikdy tak nerobte dopredu. Nemáčajte ich ani dlho vo vode, pretože aj týmto spôsobom strácajú ďalšie vitamíny a živiny.

Pri varení do nich zbytočne neštucháme, aj to spôsobuje strácanie na výživnosti. Síce jednoduché, ale aj príprava zemiakov má svoje špecifiká.

Zemiakové top recepty

Zemiakové recepty zrejme musia začať pri recepte na pečené zemiaky na panvici. Je to skvelá a obľúbená príloha, určite ju vyskúšajte.

Pokračujeme haruľou, chýbať nesmie ani zemiakový prívarok. Ak ste ešte doma neskúšali upiecť zemiakový chlebík, tu je recept. Prípadne skúste aj naše top recepty na cestoviny bez mäsa.  Vyskúšajte aj naše tipy, ako využiť zemiakovú kašu, ale aj naše recepty na rýchlu večeru zo zemiakov.

Recepty → Top recepty → Top recepty zo zemiakov